PureVPN Në thellësi VPN Rishikimi dhe Full L2TP & SSTP Speed ​​Test!

Post Icon

Ne kemi një Në thellësi VPN Rishikimit dhe Full L2TP & SSTP Speed ​​Test i PureVPN gati për vizitorët tonë! Kjo është më i detajuar dhe i plotë tipi ynë shqyrtim VPN ku kemi marrë një sy të gjatë në shërbim dhe të kandidojë teste të plotë me shpejtësi në serverat e tyre. Ne gjithashtu kemi këtë lloj të rishikimit në dispozicion për HideMyAss VPN, VyprVPN, VPNTunnel.SE, dhe iVPN.net. Rishikimi ynë i PureVPN do të ju merr prapa skenave në shërbimin e tyre dhe të sigurojë një provë shpejtësi rezultatet në L2TP tyre & Serverat SSTP.

PureVPN është një ofrues të ngurta VPN dhe një nga pak atje me një ofertë të SSTP në çdo paketë. Ne kemi menduar se kjo do të jetë një shans i mirë për të marrë një sy në shpejtësi SSTP nga një ofrues i madh, dhe gjithashtu krahasimin e tyre për një shërbim më standarde L2TP VPN. SSTP është një protokoll më të reja VPN që punon mrekulli në fusha që bllokojnë PPTP standarde dhe L2TP. Ajo në thelb punon njëjtë si një seancë të sigurtë mbi HTTPS. Për painformuar, që është si prerjet në një faqe interneti të sigurt me prefiksin “HTTPS:”. Dhënë kjo është një thjeshtim, por shpresojmë se ju merrni drift tonë. Për më shumë informacion mbi protokollet VPN, dhe detaje mbi SSTP kontrolloni tonë Mëso artikull në këtë temë. PureVPN është mjaft i njohur në Lindjen e Mesme me të dhëna të shkëlqyera në Emiratet e Bashkuara Arabe. Me blatimin e tyre SSTP është një arsye e madhe për këtë sukses, kështu që ne kemi menduar se do të ishte më mirë për të marrë një sy për veten!

Shërbim VPN nga PureVPN përfshin PPTP, L2TP, dhe SSTP në çdo paketë. Jo keq kur ju e konsideroni çmimet e tyre. Merr edhe më mirë kur të kuptoj se shërbimi është i pakufizuar dhe ata nuk do mend file sharing! Kjo do të thotë që ju mund të merrni shërbim të plotë VPN në pajisjet tuaja Win7 / XP / Vista / OSX / iOS / Android / Windows Mobile pa pasur nevojë për të thyer banka për çdo muaj. PureVPN krenohet servers në 14 Vendet duke përfshirë: Britani e Madhe, SHBA, Kanadë, Luksemburg, Gjermani, Holandë, Francë, Zvicra, Rumani, Suedi, Singapor, Irlandë, Malaysia, dhe Rusia. Ata kanë mjaft servers disa në dispozicion, me e madhe e tyre duke u ndarë midis SHBA dhe Britania e Madhe. Grup i tyre server është 31 si e këtij shkrimi, dhe PPTP dhe L2TP ofrojnë zgjedhje më të mëdha. Lista server SSTP, edhe pse më të vogla, ende përfshin të shumta të SHBA dhe në Mbretërinë e Bashkuar serverat plus servera të ndryshme rreth globit. Shërbim ka qenë duke zgjeruar gjatë disa muajve të fundit me një relativisht e madhe ndërtuar jashtë ndodhin këtë verë ne kemi raportuar në në korrik. Shërbim ka vazhduar të rritet që nga atëherë dhe të gjitha shenjat tregojnë për rritjen e vazhdueshme në 2012.

Shërbim VPN nga PureVPN është në dispozicion në ose një “Konfigurimi manual” format, ose në Windows, përmes standardit “dialers Phonebook”. Dialers Phonebook janë aplikacione në thelb të vogla që ju lejon të lidheni me serverat për të dyja PPTP, L2TP, dhe SSTP. Për të qenë i sinqertë, ajo është me të vërtetë jo aq shumë një kërkesë si ajo është një grup të para-konfiguruar e lokacioneve të rrjetit. Avantazhi për Dialer Phonebook është se ju nuk keni për të manualisht konfiguroni lidhje të re të rrjetit, dhe ju nuk keni për të instaluar një pjesë të madhe të softuerit me porosi. Disavantazhi është se ju nuk merrni një tërësi shumë të avansuara. Ende, ne kemi gjetur se dialers Phonebook punojnë mjaft mirë në testet tona. Nëse shtoni file vogël Dialer në tavolinën e punës tuaj, VPN është vetëm dy klikime larg!

Siç mund ta shihni më poshtë të dialers Phonebook përmbajnë listat e serverëve. Ka një Dialer i veçantë phonebook për çdo protokoll VPN, dhe lidhje për të shkarkuar dialers është bërë në dispozicion menjëherë pas blerjes.

L2TP Phonebook Dialer:

PureVPN L2TP Phonebook Dialer

PPTP Phonebook Dialer:

PureVPN PPTP Phonebook Dialer

SSTP Phonebook Dialer:

PureVPN SSTP Phonebook Dialer

Për të filluar lidhjen VPN duke përdorur Dialer Phonebook vetëm të zgjidhni serverin tuaj dhe e goditi “Lidh”. Ju do të nxitet për të siguruar emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin që ju të marrë nga PureVPN. Nuk është një opsion për të mundësuar shpëtimin e fjalëkalimin në qoftë se ju preferoni komoditet. Vini re se për L2TP ju duhet të hyni në dialogun pronave dhe hyjnë PureVPN kyç preshared dhënë në email-it tuaj regjistrimit. Ju vetëm duhet të bëni që dikur para lidh në server të veçantë L2TP. Pas kësaj kyç preshared është i ruajtur.

PureVPN L2TP PreShared Key

Kur ju jeni të lidhur ju mund të rrokulliset miun mbi ikonën e rrjetit në Windows për të verifikuar lidhje VPN. Për të shkëputur, të gjithë ju duhet të bëni është DoubleClick për të mundësuar Dialer përsëri dhe klikoni “Hangup”. Është vetëm se të thjeshta.

PureVPN VPN Hangup

Prona të paluajtshme për çdo server mund të arrihen nëpërmjet Dialer Phonebook, por nuk ka setup është e nevojshme pas shkarkimit fotografi Dialer. Për qëllimet tona shqyrtim pronat na jepni disa info mbi encryption duke u shfrytëzuar nga PureVPN. The Opsionet e sigurisë për SSTP janë më poshtë.

PureVPN SSTP Properties Security

Opsionet e sigurisë për PPTP na tregon informacionin e qartë se PPTP është më pak se e sigurtë se të dy SSTP dhe L2TP.

PureVPN PPTP Properties Security

Opsionet e sigurisë L2TP janë të përcaktuara qartë për duke përdorur një fjalëkalim encrpyted, për shembull.

PureVPN L2TP Properties Security

Që Dialer phonebook mungon në disa karakteristika të avancuara që ju mund të gjeni në ofruesit e tjerë, PureVPN ka ndërtuar faqen e internetit e tyre kryesore për konsumatorët. Normalisht ju mund të gjeni një “ndihmës vend” brenda ofruesit VPN software. PureVPN në të vërtetë ofron një Vendodhja Ndihmës në faqen e tyre. Helper vend do të ju tregojnë që servers VPN janë më të shpejtë për lidhjen tuaj. Kjo mund të ju kursejnë kohë të vlefshme kur zgjedhjen e një server VPN në Dialer Phonebook. Procesi i ndihmës vend është tre hapa.

Hap 1, Zgjidh tuaj së Qëllim:

PureVPN VPN Location Helper

Hap 2, PureVPN do të zbulojë vendndodhjen tuaj nga IP, ose ju mund të sigurojë vendin dhe shtetin. Përzgjedh “Gjej Server” për të filluar:

PureVPN VPN Location Helper 2

Hap 3, parë Rezultatet:

PureVPN VPN Location Helper 3

Në rregull, kështu që tani që ne ju kemi dhënë një të ndjehen mirë për PureVPN, është koha për rezultatet e testimit shpejtësi! Si gjithmonë, Metodologjia jonë provë shpejtësi është ndërtuar që të sigurojë një vështrim të paanshëm në atë se si serverat VPN janë kryer. Për më shumë informacion mbi metodologjinë tonë provë shpejtësi, hidhini një sy në tonë Mëso artikull. Testi ynë shpejtësi prej shërbimeve PureVPN përfshin L2TP dhe SSTP tyre servers. Ne shfrytëzuar metodën tonë standarde me SpeedTest.net për të marrë një vështrim të saktë në shkarkim, ngarkoni, dhe ping i çdo server. Testet e shpejtësisë për L2TP janë kryer mbi një e enjte në mbrëmje, ndërsa testet SSTP janë kryer të shtunën në mbrëmje. Edhe pse ne priren të preferojnë testimin e çdo gjë të gjithë dikur, Numri i madh i serverëve dhe natyrës manual të testeve të nevojshme që ne thyejmë atë…ende ne nuk kryejnë shkon të shumta në çdo server për pamjen më të mirë në mënyrën se si ato janë kryer. Si gjithmonë, tona rezultatet e testimit shpejtësi janë treguar në KB për sekondë (KB / s). Nëse keni vështirësi të kuptoni dallimin në mes kilogram / Mega / Giga Byte dhe / Bit ne ju sugjerojmë të lexoni tonë Mëso artikull në shpejtësi të rrjetit. Për shembull, 1000 KiloBajt (KB / s) përkthehet në 8 Megabits për sekondë (Mbps). 1000 Kb / s kohët 8 (btyes të BITS) = 8000, dhe 8000 i ndarë nga 1000 (Kilogram për Mega) = 8. Me fjalë të tjera, 1000 KB / s = 8 Mbps. Si një pikë referimi, testers makina jonë, e cila është e vendosur në bregun lindor të SHBA, has a maximum download speed of 3750KB/s (30Mbps) and a maximum upload speed of 375 KB / s (3Mbps).

The L2TP server list is so long for PureVPN we had to cut up our result screenshots. Click the images to enlarge.

L2TP Results Page 1:

PureVPN L2TP Speed Test Results 1

*note that in the above screenshot there are twoGermany 1” servers. The second one should beGermany 2”. Typoour bad.

Dhe, L2TP Results Page 2:

PureVPN L2TP Speed Test Results 2

Here are some select screenshots from SpeedTest.net:

PureVPN L2TP Netherlands 1 ServerPureVPN L2TP Russia ServerPureVPN L2TP UK 6 ServerPureVPN L2TP US 4 ServerPureVPN L2TP US 5 Server

That’s a lot of numbers, and a lot of L2TP servers, so what does it all mean? Mirë, for starters, the PureVPN network is pretty damn good. In order to make sense of the speed test results for L2TP, we figured a summary would be helpful.

PureVPN L2TP Speed Test Results Summary

Tani që është pak më e lehtë për të kuptuar! Serverat PureVPN L2TP kryer mrekullisht për testet tona. Shkarko dhe setup i Dialer Phonebook ishte një meze – si u lidh me serverat. Nuk ka probleme për të raportuar. Shpejtësitë nga serverat është shumë e mahnitshme kur ju e konsideroni dyzet për qind e serverëve kanë mesatare shkarko përshpejton më i madh se 1500 KB / s (12Mbps). Edhe pse kjo është padyshim i trembur nga testers tona maksimale download cila është 3750 KB / s (30Mbps), kjo është ende pretty damn i shpejtë. Në realitet, asgjë më lartë 750 KB / s (6Mbps) duhet të jetë e shpejtë të mjaftueshme për të parë edhe më të vështira Video definicion të lartë në internet. Nëse jeni duke kërkuar për rekomandimet specifike të shpejtësisë lidhje streaming, kontrolloni tonë Mëso artikull ku ne kemi një listë të shpejtësi për ofruesit popullore dhe një rekomandim të përgjithshëm për të shikuar përmbajtje të dy standarde dhe të lartë def. Në anën upload, pothuajse gjashtëdhjetë përqind e serverat erdhi pranë arritjes testers tona shpejtësi maksimale upload e 375 KB / s (3Mbps). S'është nevoja të thuhet, këto dy numra tregojnë qartë se rrjeti PureVPN L2TP ka rri shtrembër kur vjen puna për të shpejtuar. Në përgjithësi ju duhet të jetë në gjendje të shfletoni effortlessly dhe derdhet ose video ose audio pa problem. Kur kombinohet kjo me lokacionet gjeografike të dhëna, dhe i tyre shpejtesi raportuar, ne mendojmë PureVPN ka një të ngurta rrjet L2TP VPN. Përdoruesit në Shtetet e Bashkuara mund të tërheqë me shpejtësi të mira nga shumë vende në Evropë (duke përfshirë edhe Rusinë!), dhe përdoruesit jashtë vendit duhet të jetë në gjendje për të gjetur shpejtësi të forta në rajonin e tyre, dhe gjithashtu përsëri në SHBA. Kjo do të thotë që ju keni mundësinë për të lidhur në mënyrë të sigurt, dhe shpejt, ndërsa në shtëpi, dhe jashtë shtetit!

Tani për SSTP rezultatet e testit shpejtësi:

PureVPN SSTP Speed Test Results

Here are some select screenshots from SpeedTest.net:

PureVPN SSTP Switzerland ServerPureVPN SSTP UK 3 ServerPureVPN SSTP US 2 Server

Që ka më pak servers SSTP se L2TP, nuk ka nevojë për të bërë një përmbledhje. Ne, sigurisht, pritshme SSTP të jetë më i ngadalshëm se flijimit L2TP. Që prej, nga ajo e shumë natyra, SSTP duhet të jetë më i ngadalshëm se L2TP. Ne ishim të befasuar këndshëm pse, duke marrë parasysh serverat që ishin në dispozicion Shkarko mesatarisht shpejtësi më të madhe se 550 KB / s (4.4Mbps). Jo shumë i vjetër. Më shumë se e mjaftueshme për shfletim të sigurt, email, IN, audio streaming dhe madje disa video streaming. Edhe pse ne ndoshta nuk do të rekomandojë duke u përpjekur për të tërhequr poshtë HDTV në këtë shpejtësi, ju nuk duhet të ketë ndonjë problem me video standarde def. Ne ishim pak të habitur se disa nga serverat qenë vazhdimisht i padisponueshëm pse. Ne u përpoq mbi një 48 Periudha orë për të lidheni me serverat e listuara si “N / A” në tabelën e mësipërme. Dhe vetëm për grins, ne u përpoq për të lidhur me ta përsëri në kohën e këtij shkrimi. No thotë. Edhe pse kjo nuk është krejtësisht i papritur si SSTP është një protokoll relativisht i ri VPN duke u ofruar nga ofruesit e shërbimeve VPN. Nuk është edhe fakti se L2TP është me të vërtetë shtylla kurrizore e rrjetit PureVPN. Serverat që janë lart gjithashtu ofrojnë mbulim relativisht të mirë rreth globit me SHBA, Britani e Madhe, Evropë, dhe Azi në dispozicion. Që nga qëllimi primar i SSTP është për të marrë rreth zonave dhe rrjeteve ku L2TP dhe PPTP janë bllokuar, me të vërtetë e rëndësishme që të ketë serverat e saj në dispozicion në vende të ndryshme. Nëse ju shikoni në shpejtësi, në kontekst, dhe serverat dispozicion nga nevoja – pastaj edhe rrjeti PureVPN SSTP është duke bërë goxha e mirë. Jo shumë ofruesve të ofrojnë këtë protokoll VPN, dhe ata që bëjnë, në mënyrë tipike pagesë shtesë. Pra, vetëm i mbajnë në mend. Ende, ne do të kishte dashur që të shoh çdo server në dispozicion.

Pas përfundimit testet e shpejtësisë në të dy L2TP dhe serverat SSTP, ekipi ynë ndjehet si PureVPN tejkaluar pritjet tona. Serverat për të dy L2TP dhe SSTP reagoi mjaft mirë gjatë browsing normale internetit. Rezultatet e shpejtësisë tregojnë rrjet L2TP është shumë i shëndetshëm, dhe se SSTP, edhe pse jo aq i fortë, është ende në dispozicion rreth botës. Ne gjithashtu kishte disa raste për të biseduar me mbështetje nëpërmjet internetit të jetojnë chat dhe i gjeti që përgjithësisht miqësore dhe shumë të përgjegjshëm. Duke marrë parasysh ato ofrojnë një 3 ditë garanci Moneyback, ne nuk ishin të befasuar. Ka me të vërtetë nuk ka arsye pse PureVPN nuk do të qëndrojë prapa rrjetit të tyre, qartë një rrjet i tij solid dhe tregon premtim të mirë për të ardhmen. Si një shënim lamtumire, PureVPN është gjithashtu në dispozicion për router tuaj DDWRT, me udhëzimet e instalimit dhe mbështetje në dispozicion në rast se keni nevojë për të. Routers nga Buffalo, Linksys, Netgear, D-Link, dhe TP Link janë të mbështetur. Nëse jeni duke kërkuar për reagime shumë të konsumatorëve në PureVPN, ne ju sugjerojmë kokë mbi redaktorët e plotë rishikim dhe të marrë një vështrim në atë që të tjerët kanë për të thënë rreth PureVPN!

Visit Site

Lini një Përgjigju